To była już trzecia edycja spotkań przy planszówkach organizowana przez Zgrany Rembertów – po dużym sukcesie pierwszego i drugiego spotkania przyszedł czas na lekko odmienioną formułę – tym razem nie w Posiaduffce, ale w Domu Kultury, start wcześniej bo już od 18 plus nowy tema przewodni – turniej w Azula!

Zanim jednak rozpoczęło się współzawodnictwo, udało się nam zagrać szybką partyjkę w Sagradę – była to druga rozgrywką dla mnie (pierwsza na Planszowym Narodowym), a dla Marcina i Magdy pierwsza. Partia szybka, wymóżdżenia sporo a wygrał  nasz kolega-współgracz z 60 punktami:

IMG_4708.JPG
Zwycięzca 60, Magda 52, Marcin i Michał po 50

A co do samego turnieju, w szranki stanęło 16 zawodników, podzielonych na 4 stoliki. Graliśmy dwie  rundy, pierwszy gracz dostawał 10 punktów, drugi 7, trzeci 3 a czwarty 1.

IMG_4711
Nie będę ukrywał, pierwsza partia mi nie poszła (4 miejsce), ale co się dziwić – byłem przy stoliku z przyszłym zwycięzca i graczem, który zajmie trzecie miejsce w turnieju. Magda i Marcin wygrali na swoich stolikach.
IMG_4712
Za drugim razem było dużo lepiej i “wpadło” 10 punktów za zwycięstwo – aczkolwiek o włos, jednym punktem

Marta doglądała przebiegu turnieju a pomocna jej w tym była zaawansowana technologia zliczająca wyniki – kartka i długopis 🙂

IMG_4714.JPG
RODO w pełnej krasie

Po dwóch turach czterech najlepszych graczy – Tomek, Rafała, Magda i Marcin (Marta postanowiła nie brać udziału w finale jako organizator) zasiadło do rozgrywki o tytuł mistrza Azula. Cóż mogę powiedzieć o samym wyniku – Tomek zdecydowanie zdeklasował swoich przeciwników:

IMG_4715.JPG
Tomek 67, Magda 35, Rafał 32, Marcin 30

 A na koniec, na odchodne – częściowo też w czasie rozgrywanego obok finału – zagrałem szybką Sagradę, tym razem zdobywając 55 punkt i palmę pierwszeństwa:

IMG_4723.JPG
Piękne witraże w Sagradę

Ponownie mieliśmy do czynienia z bardzo dobrze zorganizowanym wieczorem gier planszowych, przemiłą atmosfera i ciekawa koncepcją na turniej! Jeżeli będzie okazja, na pewno weźmiemy udział w kolejnej odsłonie.