Wczorajszy dzień był bardzo intensywny jeżeli chodzi o program kulturalny – najpierw zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej a następnie kulig (tak, mamy śnieg!). Z tego powodu ilość planszówek do zagrania i czas na nie poświęcony było dosyć ograniczony. Kilka szybkich partii w ciągu dnia w Azula, trzy stoliki wieczorem (jeden to kontynuacja z dnia poprzedniego) i to by było tyle.. Więcej szczegółów poniżej.


Nasze niektóre Sylwestrowe wyprawy:
2011, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018

“Azul summer pavilion”

IMG_7461.JPG
Przez cały dzień wielokrotnie graliśmy w najnowszą wersję Azula – Summer Pavilon. Mimo, że to już 3 edycja tej pozycji, to nie widać powtarzalności a pomysły na rozgrywkę są świeże i ciekawe. Sam mam aż ochotę żeby w końcu w to zagrać! Na powyższym wieczorny Azul: Agnieszka 112, Ania 102, Magda K 90, Ola 75 (kliknij by powiększyć w nowym oknie)

“Viticulture”

IMG_7457.JPG
Przy pierwszym z wieczornych stolików zasiadła Magda K, Agnieszka i Ola aby po raz pierwszy przetestować Viticulture na więcej niż 2 osoby. Okazało się, że gra naprawdę nabiera rumieńców przy większej ilości graczy a ostateczne wyniki były i wysokie i wyrównane: Magda 31, Ola 26, Agnieszka 22 (kliknij by powiększyć w nowym oknie)

“Mansion of Madness, cz.II”

IMG_7455.JPG
Jak się okazało, przygoda mężnych odkrywców (Filip, Ania, Magda S-W i Konrad) nie skończyła się poprzedniego wieczora, ale trwała kolejny. Niestety, mimo wysiłków, odpowiedniego sprzętu i umiejętności, fala kultystów zalała świat… co oznaczało porażkę! (kliknij by powiększyć w nowym oknie)

“Rune Wars”

YEAR_4
Główny stolik wojenny tego wieczora zwierał grę RuneWars. To już klasyk, w który Kuba planuje zagrać na każdym wyjeździe sylwestrowym. Tym razem było nas trzech i po raz pierwszy nie grałem Nieumarłymi. Co ciekawe, poszło mi najlepiej do tej pory w punktach, chociaż na planszy tak różowo nie było. Wyniki: Kuba (Ludzie) 5, Michał (Elfy) 4, Jarek (Orki) 1. Więcej szczegółów podam w osobnym poście. Poniżej jeszcze kilka zbliżeń na rozgrywkę. (kliknij by powiększyć w nowym oknie)
YEAR_0a
Powolny rozwój moich elfów – zajęte neutralne miasto (kliknij by powiększyć w nowym oknie)
YEAR_2a
Oblężenie bohaterskich Elfów (ja) przez wraże siły ludzi (Kuba) (kliknij by powiększyć w nowym oknie)
YEAR_4a
Teleportacja jednostek Kuby w ostatniej turze gry, ustalająca wynik rozgrywki (kliknij by powiększyć w nowym oknie)