Miniony długi weekend spędziliśmy bardzo przyjemnie na wyjeździe do Zamościa razem z Agnieszką, Kubą, Magdą i Łukaszem. No i oczywiście z niepełnoletnimi przyległościami. Była okazja pozwiedzać to przepiękne miasto jako i okolicę a przy okazji pograć trochę w planszówki. Pisze trochę bo było to zdecydowanie mniej niż zazwyczaj – młodzież jednak wymaga poświęcenia olbrzymich ilości uwagi i energii. Jednak mimo wszystko kilka ciekawych parit udało się zorganizować. Poniżej podsumowanie.

Fantastyczne Światy

IMG_6939.JPG
Hit wyjazdu

Ta nowo nabyta przez mnie gra okazała się strzałem w dziesiątkę. Krótka, wciągająca, na lekkie wymóżdżenie, od dwóch do sześciu graczy – utrafiła w nasze gusta idealnie. Naszym zadaniem jest takie dobranie 7 kart aby uzyskać jak najwięcej punktów. Karty są w różnych rodzajach, wzajemnie na siebie oddziałują w postaci kar i premii a takie ich wybranie aby dawały wzajemnie wzmacniające się kombinacje jest celem gry.

IMG_6914.JPG
Liczna i bardzo wyrównana rozgrywka (kliknij by powiększyć)

Potem aby policzyć punkty w tych wszystkich zawiłościach zdecydowanie przydaje się bardzo poręczna aplikacja:

IMG_6937.PNG
Szybkie liczenie wyników dzięki aplikacji

Ogólnie odbyło się 9 rozgrywek i ten tytuł zdecydowanie stał się grą wyjazdu – myślę, że może być równie popularny na Sylwestrowych Planszówkach:

gry
Wszystkie gry w Fantastyczne Światy w ramach wyjazdu – wygrani na zielono (kliknij by powiększyć)

For Sale

Kolejny nowy nabytek – ten jak i poprzedni miałem okazję poznać i przetestować z kolegą w pracy. Jak widać, testy wypadły pomyślnie.

IMG_6940
Ta gra naprawdę potrzebuje aby trzymać nerwy na wodzy… Hazard pełna gębą 🙂

Tym razem licytujemy nieruchomości i to podwójnie. Najpierw każdy z nas ma określoną kwotę, którą licytuje z innymi graczami nieruchomości o numerach od 1 do 30. Potem Te nieruchomości sprzedajemy – za czeki od 0 do 15’000$. Przy czym sprzedając losujemy czeki a każdy w tajemnicy przygotowuje lokum do sprzedaży. Największa zabawa jest przy odkrywaniu tych kart – zdarzają się blefy, szalone zagrania a czasami po prostu pomaga szczęście.

IMG_6912
Faza sprzedaży nieruchomości – emocje na najwyższym poziomie!

I tutaj wydaje się, że gra ma szansę zaistnieć na dłuższą metę jako nasza gra wyjazdowa. Dwie partie były bardzo emocjonujące i wciągające – a Agnieszka i Kuba ograli wszystkich 🙂

ROOT

Tym razem coś ciężkiego – jak się okazało, nawet bardzo ciężkiego bo w ROOTa chyba lepiej grać w 4-5 osób niż 6. Ale podjęliśmy rękawicę i ostatniego wieczora zasiedliśmy do tej pięknie wydanej, kolorowej i niesamowicie brutalnej gry wojennej w szatach euro-gry.

Nasz skład to:

  • Magda S-W – Marquize De Cat (koty)
  • Magda K – Riverfolk Company (bobry)
  • Michał – Eyrie Empires (ptaki)
  • Kuba – Lizard Cult (jaszczurki)
  • Łukasz – Woodland Alliance (małe stworki uciskane przez innych…)
  • Agnieszka – Vagabond (włóczęga)

Krótka relacja poniżej – gra jest tak ładna, że najlepiej rozgrywkę pokazać jako seria zdjęć:

IMG_6922
Po początkowych problemach, Łukasz rozpoczął serie rewolucji; Magda K próbowała budować imperium ekonomiczne, ale szło to średnio
IMG_6923
Ptaki parły do przodu, zajmując kolejne obszary i często walcząc z Jaszczurkami a Włóczęga zdobywał coraz to nowe przedmioty
IMG_6925
Po koniec gry na planszy zaczęło się robić ciasno – Koty zostały usunięte z większości planszy
IMG_6926
Chaos końca gry i niewielkie zwycięstwo Ptaków

Grało się trochę długo, ale wszyscy się zgodzili że z chęcią zagrają w wersję do czterech osób. Miejmy nadzieję, że okazja się niedługo nadarzy – gra jest tego warta a nowe rozszerzenie nadejdzie już wkrótce.

Inne

Oczywiście, młodzież tez grała i odbyły się liczne partię czy to w liście (Indian Summer):

IMG_4579.JPG
Bardzo ładnie zabudowany lasek

Czy w poszukiwanie skarbów (Diamenty):

IMG_4598.JPG
Szczęśliwy poszukiwacz z pełnym trzosem

Wyjazd udał się bardzo i oczywiście tego typu wydarzenia będziemy kontynuować!