W ten weekend po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się z Natanem i Kubą. Oprócz standardowej wyprawy na plac zabaw, basen czy jazdy pociągiem udało się przemycić… kilka pozycji planszowych! Czas wspólnie spędzony w ten sposób pozwolił chłopakom wyciszyć się , odpocząć i poznać zupełnie inny rodzaj rozrywki. Z wielką dumą i radością zamieszczam poniżej pierwszą relację z grania z Natanem i Kubą w rolach głównych!

“Emocje”

IMG_5276
Gra Emocje wzbudziła naprawdę dużo emocji 🙂

Dobra gra nie tylko bawi, ale i uczy. Emocje firmy Egmont to niepozorna pozycja typu “węże i drabiny” , w której zdążamy wyznaczoną ścieżką do mety, poruszając się przez rzut kostką a po drodze rozwiązując zadania związane z emocjami. Odpowiedzi na pytania typu “Co robisz gdy się boisz?”, “Jak wygląda szczęśliwa osoba?”, “Co Cię denerwuje?” wydają się banalne. Natomiast wyartykułowanie odpowiedzi na nie przez 4 czy 6 latka niesamowicie pozwala dzieciakom na zastanowienie się i (!) wypowiedzenie rzeczy wydawałoby się oczywistych, aczkolwiek ważnych.

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, Magda w kółko wpadała na opóźniające drabiny (Magda: i to na serio, bez podkładania się), ja “wyrzuciłem” wiele jedynek, i ostatecznie wygrał Kuba (4 lata) a potem ze mną i Magdą walkę o drugie miejsce  wygrał Natan (6 lat). I wszyscy byli zadowoleni 🙂

Dobble Kids x2

IMG_5285
13 punktów, świetny wynik i zwycięstwo Natana.

W sobotę po południu Kuba spał – duże zmęczenie i lekkie kłopoty żołądkowe. Wykorzystaliśmy tą okazję aby poczytać z Natanem, poukładać puzzle i… pograć w światowy bestseller – Dobble!

Dzieci mają niesamowitą spostrzegawczość – Natan jest dobrym tego przykładem. Małe i duże, kolorowe, różnorodne – jakoś nie miał z tym problemów. My jakoś super się nie staraliśmy, ale w żadnym wypadku nie odpuszczaliśmy. Mimo wszystko wyniki były druzgocące:

GRA 1

  1. Natan 13
  2. Magda 10
  3. Michał 6

GRA 2

  1. Natan 14
  2. Michał 8
  3. Magda 7

Jesteśmy pewni, że kolejne okazje aby relacjonować podobne wydarzenia na pewno się pojawią!