Czy są wśród naszych czytelników fani serialu “Vikings” produkcji Netflixa? Jeżeli tak, to ucieszy ich poniższa informacja. Otóż na jeden dzień przed planowaną Jaskinią Gier (o ty wydarzeniu już niedługo) nawiedził mnie kurier z długo oczekiwaną paczką, w której była ONA:Vikings_1

Gra, którą wsparłem na Kickstarterze i mająca wypełnić lukę w moim parki gier – główne elementy to gra na co najmniej 4 osoby, do zagrania w 2-3 godziny, o tematyce na ile się da wojenno-ekonomicznej. Takiej pozycji mi brakowało a najnowsza produkcja Academy Games idealnie się to wpasowuje. A że jeszcze jest bardzo klimatyczna (vide serial), pięknie wydana i ma 9 (!!!) rozszerzeń, które można dodawać w dowolnej konfiguracji, to zapowiada się rozrywka na wiele wieczorów.

Vikings_2
Pięknie wydana plansza – a na niej Wielka Brytania

Gra jest asymetryczna – z jednej strony mamy w pełni kontrolowaną przez Anglo-Sasów (przynajmniej na początku) Wielką Brytanię, a z drugiej grupy łupieżcze Wikingów, każda pod przewodnictwem historycznych postaci (Ragnar Lodbrok, Bjorn Ragnarsson, Rollo, itp.) wyprawiają się na rajdy.

Vikings_3
Germańscy, ups przepraszam, nordyccy najeźdźcy

W sumie mamy cztery frakcje: królowie Brytyjscy i ich jednostki, wielmożni i wpływowsi baronowie brytyjscy kontra wikingowie i berserkowie. We wszystko są jeszcze wmieszani zwykli chłopi:

Vikings_4
Cztery frakcje i chłopi brytyjscy walczą w królestwie Mercia

Gra zapowiada się ciekawie, w miarę szybko, z licznymi rozszerzeniami i już teraz – 4 rożnymi scenariuszami. Mam nadzieję ją przetestować jeszcze tego wieczora…