Trzeci dzień zmagań przy stolikach był trochę mniej intensywny, co nie znaczy, że nic się nie działo. Mieliśmy znowu kilka większych rozgrywek jak również mniejszą partię.

1) „Sid Meier’s Civilization: Gra Planszowa”
Na pewno najdłuższa gra wieczoru. 5-osobowe zmagania o dominacje nad światem, okraszone pojedynkami Kuby i Magdy (Magda się obroniła), które to zamieszanie potrafił wykorzystać Konrad i wygrać kulturowo. Więcej zapewne w ramach komentarzy będą mogli opisać sami grający.
5_1

Konrad => wygrana kulturowa
Kuba
Magda S-W
Aga
Ewelina

2) „Paths of Glory”
Dopiera druga rozgrywka w tą grę w „naszym towarzystwie”. Razem z Łukaszem poznawaliśmy tajniki tej skomplikowanej, ale fascynującej gry o I Wojnie Światowej. Udało nam się rozegrać „Introductory Scenario” – które trwa 3 z 20 możliwych tur więc do odkrywania mamy jeszcze sporo 🙂 Ale widać, że gra ma niesamowity potencjał i będziemy go na pewno eksplorować 🙂
5_2

Co do wyniku, liczba punktów zwycięstwa zatrzymała się na 10 VP, co oznacza zwycięstwo Aliantów (Michał) nad Państwami Centralnymi (Łukasz).

3) „Carcassone”
W międzyczasie, odbywała się kolejna rozgrywka w „Carcassone” (gra kandyduje na lidera pod względem partii w całym konwencie).
Ani powoli staje się specjalistką w tą grę – i tym razem nie dała najmniejszych szans i wygrała zdecydowanie.
5_3

Grześ 96
Ania 155

4) „Merchants & Maruders”
Ostatnia gra wieczoru, odbywana już późno w nocy. Jak donoszą naoczni świadkowie, jak zwykle w grę tą dużo się działo – Grześ mający 3 punkty chwały i fregatę w 3 turze, Konrad, który został zatopiony przez Kubę, Kuba depczący po piętach Grzesiowi i Magda, zadowolona, że w końcu zagrała w grę, w którą chciała.
5_4

Ostateczne wyniki:
Grześ 10
Kuba 9
Magda S-W 5
Konrad 3