Jeszcze krótko o grach z 31.12 – jako że było to Sylwester, szczególnego natężenia potyczek nie było ale kilka ciekawych wydarzeń miało miejsce.

1) “Constantinopolis”
Miało być krótka rozgrzewką przed wieczorem sylwestrowym i taką się stało. Kuba testował nową taktykę, która potem modyfikował, co stało się przyczynkiem do zajęcia “tylko” 3 miejsca. Ania liczyła punktu trochę inaczej niż instrukcja nakazuje, przez co była stratna. A tak w ogóle, wyniki były wielce zrównoważone.
6_1

Ostateczna kolejność:
Agnieszka 57
Magda S-W 55
Kuba 53
Ania 40-50 (dokładna wartość nieznanaz powodu błędu naliczania punktów)

2) “Dominion – Intryga”
W tzw. “międzyczasie” na stoliku obok – a dokładniej na łóżku obok chorego Filipa – rozegrała się partia w pełnoprawny dodatek do Dominiona – Intrygę. Gra była błyskawiczna (zamknęliśmy się w 10 min – ach ta wprawa), ale niestety była gorzką pigułką dla mnie – Magda okazała się zdecydowanie lepsza.
Jak widać gra była na tyle szybka, że zdążyłem jedynie sfotografować pudełko…
6_2

Ostateczny wynik:
Magda 39
Michał 15

3) “Amun-Re”
Rozgrywka specyficzna.
Po pierwsze, gra w zupełną nowość – przynajmniej dla wszystkich oprócz Konrada.
Po drugie rozgrywka dwudniowa – bo pierwszego przerwały ją przygotowania do Sylwestra.
A po trzecie – dosyć nowatorska tematyka – całość wzorująca się na starożytnym Egipcie.

Końcowa sytuacja:
6_3

Wyniki:
Kuba 45
Konrad 41
Łukasz 34
Agnieszka 26

O więcej szczegółów poproszę samych grających!

4) “7 cudów świata”
Gdy dochodziła już 19, wydawało się, że czasu na grę dłuższa niż dwuosobowy Dominion nie będzie. Chcąc zadać kłam temu twierdzeniu, zagraliśmy we trojkę partię w “Cuda”.
6_4

Po krótkim tłumaczeniu dla Eweliny (grała w to pierwszy raz),prędkiej zmianie miejsca ze stołu, który zaczynał się uginać pod jadłem, na kanapę, rozpoczęliśmy rozgrywkę. Było ciekawie, bo wszystkie 3 strony miały niestandardowe zagrania, czasami śmieszne błędy (jak Magda i jej Gildia czy też budynek cywilny za 7 punktów który mi dała do wybudowania).
Dosyć powiedzieć, że Ewelina fantastycznie odnalazła się w rozgrywce, ale musiała uznać wyższość 2 gildii których użyłem, dających mi w sumie 1/4 punktów.

Wyniki:
Michał 54
Ewelina 43
Magda 35