Przedświąteczny czas to okres spotkań ze znajomymi i rodziną. To też okazja aby to tu to tam przemycić jakaś małą planszówkę 🙂 W ostatnim czasie mieliśmy sporo takich okazji – a poniżej zbiorcza relacja z tego w co dao się pograć!

“Fanatasy Realms”

KF_1
Podczas gdy w około biega piątka dzieci, niewiele jest możliwości aby zagrać. Ale akurat Fantasy Realms się do tego nadaje 🙂 W pierwszej partii i debiucie naszych gospodarzy (Marysi i Piotrka) było o krok od sensacji, ale ostatecznie jednym punktem wygrała Magda!
KF_2
A tu mieliśmy zupełne odwrócenia ról – Piotr, któremu zdecydowanie nie poszła pierwsza partia wygrał drugą. Marysi niestety nie udało się powtórzyć wyniku…
KF_3
Oczywiście do liczenia punktów wspomagamy się niezastąpioną, darmową aplikacją!
KF_4
“Pierwsze koty za płoty’ rzekła Marcin i bez mrugnięcia oka osiągnął świetny rezultat w debiucie plus wygrał partię!
KF_5
W rewanżu już nie było tak dobrze, wygrała Magda ale wszyscy osiągnęliśmy bardzo przyzwoite wyniki!

“For Sale”

IMG-7118.JPG
Podwójna licytacja – to jest to!

Kolejna świetna pozycja do szybkiej partii – podwójna licytacja i niezły suspens pod koniec gry. Graliśmy dwa razy i za każdym była świetna zabawa:

  1. Michał 95
  2. Magda 87
  3. Marcin 79

W pierwszym meczu – goszcząc Marcina – osiągnęliśmy bardzo wysokie wyniki i okazaliśmy się niestety niemiłymi gospodarzami 🙂 Inna sprawa, że ograł nas najpierw w Fantasy Realms więc byliśmy kwita!

  1. Krzysiek 61
  2. Magda 60
  3. Maciek 53
  4. Michał 52

W drugiej partii – tym razem goszcząc Krzyśka i Maćka – mieliśmy zażartą walkę o 1 i 3 miejsce. W obu wypadkach – wygrali przyjezdni!

Zapewne przed nami jeszcze wiele około-świątecznych partii – już dzisiaj przybywa rodzina Magdy (Mirka, Tomek, Eryk i Miłosz) więc można być pewnym że będzie się działo!