Tydzień temu w ramach “spotkań czwartkowych” z Kubą zagraliśmy scenariusz dowolny w “X-Wing Miniatures Game”. Wybraliśmy scenariusz dowolny, gdzie za 100 punktów kupowaliśmy statki, dowódców i ulepszenia. Mi przypadło do dowodzenia Imperium a Kubie Rebelia:

IMG_2232
Moje statki, pod dowództwem Dartha Vadera, gotowe do akcji
IMG_2234
Eskadra Kuby przygotowana do ataku – z lewej, Luke Skywalker

Grę bardzo ułatwiała zrobiona przez Magdę mapa/mata – kolorystycznie nawet przypominała kosmos 🙂

Ja postawiłem na dobrych pilotów, z średnim wyposażeniem i jeden statek typu fantom. Kuba miał słabsze statki za to sporo uzbrojenia – ostatecznie jak widać powyżej, każdy z nas skompletował po 4 okręty kosmiczne.

Gra się rozpoczęła od mocnego uderzenia – kilka zderzeń, masa dobrych rzutów Kuby, dobre zdolności jego statków i zrobiło się 0-2.

IMG_2235
Środek bitwy

Potem jednak siły imperium zaczęły dużo lepiej manewrować – Rebelia cały czas miała przewagę jeżeli chodzi o wytrzymałość statków, ale jak już Darth Vader czy Fantom dostały się na najbliższa odległość to straty były olbrzymie. Zrobiło się 3-3, Luke Skywalker został unicestwiony…

Jednak uszkodzenia statku Dartha były zbyt duże, aby przetrwać walkę z ostatnim statkiem Rebelii:

IMG_2237
Darth Vader ostatecznie pokonany

Gra jak zwykle przyniosła dużo ciekawej zabawy, emocji i dobrej rozrywki. Kolejne spotkanie u mnie, a wtedy pewnie przeskoczymy z “przyszłości” do “starożytności”.