Korzystając z w miarę wolnego weekendu, odwiedziliśmy Marysię i Piotrka. Była to jak zwykle okazja do zagrania w kilka planszówek – królowały te, w które z dużą lubością grali “młodzi adepci”. Nie przedłużając, i bez zbędnych wstępów, przejdźmy do konkretów!

“Indian Summer”

Liście to już standardowa pozycja przy odwiedzinach na Targówku. Zarówno Basia jak i Paweł bardzo nalegają, aby w nią zagrać. Nie tylko piękna, ciekawa i interesująca to pozycja ale… także taka, w która (bez nadmiernych forów) bardzo często wygrywa Basia!

IMG_3006

Jak widać, i tym razem do tego doszło – Magda już myślała, że pokonała przeciwników – zapełniły plansze z Basią w tej samej rundzie – ale okazało się, że mała adeptka ma o jednego grzybka więcej, więc wg. zasad wygrała. Gratulacje!

“Through the Ages”

Gdy dzieci poszły spać a my zjedliśmy pyszną kolację, zasiedliśmy do głównej pozycji wieczoru – Poprzez Wieki. Magda niestety nie dała rady nam towarzyszyć – po piątkowo/sobotniej, 46 kilometrowej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w temperaturze odczuwalnej od -5 do -15 stopni Celsjusza udała się na zasłużony odpoczynek. Ja jednak nastawiałem się na tą partię od dawna, więc z Marysią i Piotrem z chęcią zagrałem.

IMG_3007

Z powodów dosyć późnego startu – dopiero o 22 – jak i kataru Maćka, udało się nam zagrać tylko do połowy II ery. Ale ewidentnie “nowi adepci” Through the Ages załapali bakcyla, bo gra bardzo się spodobała i już jesteśmy umówieni na rewanż, gdzie zagramy do końca i w pełnym składzie!

“Duszki”

O poranku, po zasłużonym śniadaniu, doszło jeszcze do dwóch rozgrywek. Najpierw Magda dała się ograć Pawłowi w Duszki:

IMG_3011

“Szachy”

A potem ja zasiadłem z Basią do… szachów!

IMG_3013

Tak, zarówno Basia jak i Paweł zapałali dużą chęcią do tej królewskiej gry jaką są szachy! Ja już bardzo dawno nie grałem wiec z niekłamaną satysfakcją miałem możliwość poprowadzenia pionów, skoczków czy wież do przodu! Partii dco prawda nie dograliśmy ale było bardzo zabawnie 🙂

“Mali Powstańcy”

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, po naszym wyjeździe rozegrana została jeszcze jedna partia. Chodziło o Małych Powstańców, którzy w wersji podstawowej są do ogarnięcia przez dzieci.

IMG_3014

Wyniki były pozytywnie zaskakujące, “nowi adepci” ponownie bardzo dobrze się wykazali!

I tyle na dzisiaj – kolejnym razem mamy nadzieję na pełną relacja z w całości zagranej Through the Ages!