Nareszcie nadeszła – kolejna gra wsparta przeze mnie w systemie P500 GMT (zbierane jest co najmniej 500 zamówień, aby wydrukować nową grę, oczywiście ze spora zniżką). Tym razem mechanika, skomplikowanie, klimat i historia wspólnie odpowiadały mi idealnie bo mówimy o:

FS1
Click on image to enlarge

Skomplikowana gra strategiczno-wojenna, od 1 do 4 graczy (Rzym, Belgowie, Aeuduci Arveni) plus Germanie, którzy zrobią to co im zaoferuje “najwięcej płacący”. A wszystko w ramach wielkiej rewolty w wydałoby się już podbitej przez Rzymian Galiii (czyżby Asterix maczał w tym palce?)

FS2
Click on image to enlarge

Mamy postacie historyczne (jak Cezar i Vencigentorix), zupełnie inne warunki zwycięstwa dla każdej nacji, 3 różnej długości scenariusze i oryginalny system COIN (COunter INsurgency) stworzony do rozgrywek z asymetrycznymi przeciwnikami. A dodatkowo GMT przebiło samych siebie i wydało grę po prostu przepięknie:

FS3
Click on image to enlarge

Teraz czytanie zasad, świetnego playbooka a potem – będę organizował grupę do ogrania gry. Chociaż wersja 1 osobowa jest tutaj bardzo starannie przygotowana, więc pewnie też to przetestuję.