Dzisiaj ostatni wpis związany z Sylwestrem 2013 (no, może przedostatni 🙂 ) – będzie o turnieju w Neuroshimę Hex.

Dla przypomnienia Neuroshima Hex (więcej szczegółów: http://www.rebel.pl/product.php/1,302/12899/Neuroshima-HEX-edycja-2.5.html) to szybka gra planszowa, oparta na żetonach i heksach. Każdy z graczy dysponuje 35 żetonami, losując 3 na turę i wykładając dwa na planszę. Każdy ze sztabów ma 20. Kto zada więcej obrażeń ten wygrywa.

Drugiego dnia wyjazdu sylwestrowego, gdy przybył już Konrad, odbyło się losowanie. Wcześniej był już przygotowany terminarz, losowaliśmy teraz numery dla każdego gracza i dla każdej armii:

Nieodzowną pomocą była dla mnie w tym trudzie Ola, która świetnie spisała się jako “sierotka”.

Po losowaniu przystąpiliśmy do pierwszych gier, które skrupulatnie notowaliśmy na wielkiej, tekturowej płachcie – tez wcześniej przygotowanej:

A teraz już o samym turnieju.

WAŻNA UWAGA: z powodów niewystarczającej ilości czasu (dzieci!) w połowie 4 kolejki wycofała się Agnieszka. Z tego powodu wyniki, jakie zaprezentuję obejmują wszystkie mecze, łącznie z grami Agnieszki, ale w tabelach od 4 kolejki już te wyniki nie będą uwzględniane.

KOLEJKA 1
Tzw. pierwsze koty za płoty. Najciekawszy mecz rozegrali chyba Kuba i Łukasz – pierwszy raz w historii gier, a widziałem już ponad 70 rozgrywek, doszło do remisu 20-20. Nikt nikomu nie zadał obrażeń!

Z innych wyników warto odnotować “dublet” Magdy S-W – to nie przypadek, jak zobaczymy po kolejnych wynikach.

W trzeciej parze Agnieszka potykała się z Konradem, w pierwszym meczu niestety przegrywając zdecydowanie, ale w drugim minimalnie.

Wyniki (i gdzieniegdzie zdjęcia):
Magda K. (Borgo) – Magda S-W (Neodżungla) 6-12
Magda S-W (Borgo) – Magda K. (Neodżungla) 20-13:

Kuba (Moloch) – Łukasz (Posterunek) 10-4:

Łukasz (Moloch) – Kuba (Posterunek) 20-20:

Agnieszka (Nowy York) – Konrad (Hegemonia) 0-15
Konrad (Nowy York) – Agnieszka (Hegemonia) 18-17

Tabela po 1 kolejce:

KOLEJKA 2

W tej kolejce można powiedzieć bez fałszywej skromności, że kluczowym dwumeczem było moje starcie z Kubą. Podzieliliśmy się zwycięstwami, a oba mecze zakończyły się 1 (!) punktem różnicy.

Do pewnej niespodzianki doszło w meczu Konrada i Magdy K. – Konrad, jeden z faworytów, zgubił 3 punkty przegrywając jedno spotkanie.

W trzecim dwumeczu Agnieszka urywa punkt Łukaszowi, a Łukasz staje się naszym specem od remisów – drugi w czterech meczach.

Łukasz (Neodżungla) – Agnieszka (Borgo) 7-7
Agnieszka (Neodżungla) – Łukasz (Borgo) 8-20
Konrad (Mephisto) – Magda K. (Moloch) 10-9:

Magda K. (Mephisto) – Konrad (Moloch) 12-7
Kuba (Hegemonia) – Michał (Nowy York) 14-15
Michał (Hegemonia) – Kuba (Nowy York) 16-17

Tabela po 2 kolejce:

Liderem po 2 kolejce pozostaje Konrad – małe potknięcie nie przeszkadzam mu prowadzić z 9 punktami. W dolnej części tabeli tłok i ścisk – o pozycji czasami decyduje bilans małych punktów (+/-0).

Jako, że wpis robi się dosyć długi, relacje z kolejnych spotkań pozwolę sobie umieścić w kolejnym odcinku.