Dziś rozpoczynam cykl postów o graniu na sylwestrowym wyjeździe. Rozgrywki z turnieju Neuroshimy Hex opiszę osobno, jako, że jest to temat zupełnie unikatowy a chcę mu poświęcić osobny wpis(-y). Rozgrywki testowe w ta grę będą jednak normalnie umieszczone w postach sylwestrowych.

Zaczynamy od 27 grudnia, gdy powoli się wszyscy zjeżdżaliśmy, nie było jeszcze Konrada, a wieczorem zrobiliśmy sobie szybką rozgrzewkę przed kolejnymi dniami.

1) “Neuroshima Hex” – gra testowa
Jako wstęp i przygotowanie do turnieju Panie w składzie Magda K, Magda S-W i Agnieszka zagrały szybką partię testową w Neuroshimę.


Walka była ostra i krwawa, małżonka wybrała sobie dosyć mocną armię – Borgo – ewidentnie chcąc pokazać kto tu rządzi 🙂
Przy trzech osobach dochodzi do dosyć szybkich bitew i jest trochę chaosu na planszy – ale ewidentnie to nie przeszkadzało i walor szkoleniowy został osiągnięty – zdobyte doświadczenia zostały wykorzystane w kolejnych dniach…

Wyniki:
Magda K (Borgo) 18
Magda S-W (Moloch) 10
Agnieszka (Posterunek) 6

2) “Paths of Glory”
Równocześnie do gry testowej ja zagrałem z Kubą w Ścieżki Chwały – ja jako alianci, Kuba jako państwa centralne.

TURA 1


Zaczyna się jak zwykle od mocnego uderzenia w Sedan – ale ofensywa Niemiecka grzęźnie w kolejnych rundach na tym odcinku…
Lepiej idzie w Serbii Kubie – Belgrad jest pod ciągłym ostrzałem a kilka miasteczek na południu przechodzi w ręce Austro-Węgierskie.

W Karpatach Rosjanie zdobywają przyczółki. Niespodziewanie udaje się również atak na Częstochowę, chociaż samo miasto nie upada – jednak wojska Austriackie się wycofuję.

TURA 2

Kuba kontynuuje ataki na Belgrad – trochę chyba za duże środki są tutaj wrzucane. Dochodzi też do ataku na froncie zachodnim, ale ogólnie panuje tam stagnacja – zwłaszcza, że Alianci dorzucają spore posiłki.

Decydujące dla gry są jednak wydarzenia na froncie wschodnim. Wchodzą tam dwie armie rosyjskie i dochodzi do oskrzydlenia Austriaków. Dwie armie zostają okrążone, jedna pobita a druga do Wiednia stoi otworem… W tym momencie Państwa Centralne poddają partię.

Na koniec zdjęcie z planszy:

3) “7 cudów świata”
By dobrze zakończyć dzień zagraliśmy szybką partię w Cuda – z dodatkiem liderzy.

Wyniki były wysokie a równych sobie nie miał Kuba:
Kuba 61
Magda K 58
Magda S-W 56
Michał 54
Łukasz 47

Jak na rozgrzewkę wieczór był dosyć intensywny 🙂